เซตอาหารเช้า แซนวิชกุหลาบจิ๋วเสียบไม้ วิธีทำและการคำนวณต้นทุน

Please help us to find bad videos. Broken or unappropriated video content?
ต้นทุนอยู่ท้ายๆคลิป ราคาขายให้พิจารณาจากต้นทุนวัตถุดิบ ค่าแรง ค่าที่ ค่าแก๊ส ค่าน้ำ ค่าไฟแล้วบวกเพิ่มตามความพอใจได้เลยค่ะ
ทำสดใหม่วันต่อวันดีที่สุดค่ะ

Recipes

Strawberry trifle with Pimms
Puddings and desserts recipes

Strawberry trifle with Pimms

Rocky road cake
Tray bake recipes

Rocky road cake

Pear and blueberry cake
Puddings and desserts recipes

Pear and blueberry cake

Jamaican patties
Savoury recipes

Jamaican patties

Corn bread
Hand baked bread recipes

Corn bread

Christmas cream truffles
Sweets recipes

Christmas cream truffles

Chocolate and tabasco fondant
Puddings and desserts recipes

Chocolate and tabasco fondant

Cherry jam
Jam recipes

Cherry jam